Hälsokväll 30 maj 2017

2017-05-30-SMALLVarmt välkommen att delta på vårens sista Hälsokväll. Nu när det blivit riktigt grönt och fint ute vill vi bjuda på en massa somriga smaker igen. Efteråt får vi lyssna till Stefan Majholm (leg. läkare) som kommer att föreläsa om hur vi skall tolka innehållsdeklarationer på maten vi köper. Som vanligt avslutar vi kvällen med en smaklig måltid och god gemenskap. Hjärtligt välkomna!

Tid: Tisdag 30/5 kl 18.00
Plats: Nyhyttans Adventkyrka ||klicka här för vägbeskrivning||

Mattema: Somrig mat
Matdemonstratörer: Caroline Forsberg, Kristina Guðnadóttir m.fl

Talare: Stefan Majholm (leg. läkare)
Tema: Lär dig läsa innehållsdeklarationer

Pris per person: 50 kr (inkluderar tryckt recepthäfte, matdemo, hälsoföreläsning och måltid). Barn upp till 12 år gratis.
Anmälan via SMS till: 076-781 86 33 (ange samtliga personers namn)
Anmälan via e-post: halsokvallinfo@gmail.com (ange samtliga personers namn)

OBS! Anmälan sker helst senast kvällen före arrangemanget!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/85/152585/nyhyttansadventkyrka.ironridge.se/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *